Orzeł Agrobiznesu dla Banku Spółdzielczego w Dobrzycy

W 56. edycji Orłów Agrobiznesu prestiżowy tytuł zdobył Bank Spółdzielczy w Dobrzycy. Gala wręczenia nagród odbyła się w siedzibie PSL w Warszawie. Nagrodę z rąk europosła Jarosława Kalinowskiego odebrała prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Dobrzycy Grażyna Palczewska.

Orzeł Agrobiznesu przyznawany jest od  grudnia 2001 roku  firmom  z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia (maszyny, urządzenia, usługi dla agrobiznesu, opakowania, dodatki do żywności, gospodarstwa rolne itp.) firmom handlowym, placówkom gastronomicznym oraz bankom działającym na rzecz agrobiznesu za sukces rynkowy.

Nominację do tego prestiżowego tytułu zgłosił burmistrz Dobrzycy Jarosław Pietrzak, który w uzasadnieniu podkreślał, że Bank Spółdzielczy w Dobrzycy posiada dużą skuteczność wchodzenia z nowymi produktami na rynek, ale także cechuje go doskonała umiejętność prowadzenia negocjacji handlowych, terminowość w kontraktach biznesowych, umiejętność tworzenia przyjaznego wizerunku banku oraz dobra współpraca z władzami samorządowymi. „Bank Spółdzielczy to gwarancja jakości i słuszności wyboru, miła i profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo” – czytamy w uzasadnieniu.

Kapituła konkursu poddała Bank Spółdzielczy w Dobrzycy ocenie pod względem uzyskanych wyników na tle zrzeszenia SGB oraz pod kątem oferty produktowej, jakości obsługi klienta oraz opinii władz samorządowych i środowiska lokalnego.

- To dla nas bardzo ważne, że właśnie pan burmistrz Jarosław Pietrzak rekomendował Bank do tego prestiżowego tytułu. Zawsze podkreślaliśmy jak ważna jest dla nas dobra współpraca z władzą samorządową. Szczególnie doceniamy bardzo dobrą opinię, którą wystawił nam pan burmistrz. My możemy tylko obiecać, że nie zawiedziemy pokładanego w nas zaufania oraz że nasza dalsza współpraca będzie jeszcze lepsza i efektywniejsza. Orzeł Agrobiznesu to nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także zobowiązanie by jakość i różnorodność naszych usług ciągle były na jak najwyższym poziomie – podkreśla prezes Zarządu BS Dobrzyca Grażyna Palczewska.

Gośćmi oficjalnymi finału 56. edycji Orłów Agrobiznesu byli europoseł Jarosław Kalinowski, gwiazda polskiej piosenki Joanna Rawik oraz organizator edycji - wiceprzewodniczący Kapituły - Włodzimierz Syzdek.